Reflexní masáž chodidel

Již nenabízím jako samostatnou masáž, děkuji.

Reflexní masáž chodidel je pro mě jedna z nejúčinnějších metod alternativní léčby, která vychází z Tradiční čínské medicíny (TČM).

Reflexologie plosky nohy může nejen ulevit od nepříjemných bolestí, ale spolu s propojením na teorii 5 elementů (dřevo, voda, kov, země, oheň) a jejich zákonitostí, tzn. celostní přístup, odstranit příčinu problému a do budoucna jim předcházet.

Reflexní masáž chodidel vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušným vnitřním orgánům nebo oblastem těla. Teorie reflexních zón vychází z toho, že masáží nebo stiskem některých bodů lze reflektivně působit na celý organismus. Podrážděním určitých reflexních zón dochází k reakci v orgánech, jež mohou být velmi vzdáleny od stimulovaného reflexního bodu. Na chodidlech se nacházejí reflexní body pro celý organismus. Chodidlo tedy představuje celé lidské tělo. Masáží těchto bodů a zón se stimulují vnitřní orgány k lepší funkci a podporuje se tím samoléčící schopnost organismu.

Nabízím tyto typy masáží:

  • počáteční + závěrečné uvolnění, diagnostika, léčení (až 120 minut), může být v některých bodech/orgánech opravdu bolestivé
  • počáteční + závěrečné uvolnění, masáž (cca 40 minut) – doporučuji jako následné „udržovací“ masáže, po prvotní masáži včetně léčení