Léčení jizev

Léčení jizev

Jizvy vznikají přerušením tkáně kůže, svalu, kosti, a jejím následným srůstem. Na místě jizvy dochází k přerušení toku energie a vzniká tak místo, které je bez života – necitlivé, anebo bolestivé, a to nejen na povrchu, ale i uvnitř těla. Každá jizva je jakousi vzpomínkou našeho těla na to, co se dělo, často se jedná o velmi negativní emoci spojenou s ohrožením zdraví, ale často i s ohrožením života (úraz, operace – ohrožení vlastního života, císařský řez – navíc ohrožení života dítěte).

I když jsme možná byli v narkóze, tak naše tělo plně cítilo bolest, ale nemělo možnost tuto bolest plně projevit a vyjádřit, tak jak je to přirozené například u zvířat.

Může to být příčinou různých zdravotních, ale i duševních potíží. Málokdo si je však spojí s jizvou.

Díky masáži a nacítění se na jizvu a dochází k energetizaci celé oblasti, která se oživuje a postupně dochází k propojení obou částí jizvy a obnově její citlivosti.

Tato masáž jizev je více či méně nepříjemná a lidé mohou cítit i bolest, nicméně pro tělo je velmi léčivá a osvobozující. V průběhu sezení se tyto možné nepříjemné pocity rozpouští pomocí vědomé pozornosti, dechu, pohybu a zvuku. Když se jizva uvolní, uvolní se obrovské množství zablokované energie a kvalita života a jeho prožívání se znatelně mění.

 

Jizvy, se kterými se dá pracovat:

  • Císařské řezy
  • Nástřihy při porodu a další gynekologické zákroky
  • Chirurgické zákroky, včetně laparoskopických
  • Jizvy po úrazech
  • Jizvy po infekcích (např. chronický zánět močového měchýře)
  • Zlomeniny
  • Vnitřní srůsty

 

Jizvy v oblasti pánve

Pokud jste žena, tak je velká pravděpodobnost, že nějakou tu jizvu v oblasti pánve máte. Je celá skupina žen, které přivedly své dítě na svět císařským řezem.

Jizvy v oblasti pánve můžou způsobovat bolesti při styku, nepohyblivost vnitřních orgánů, necitlivost vagíny. Ovlivňují potěšení z intimity. Často to má i spojitost s tím, že se žena vědomě či nevědomě stydí za tyto jizvy. Léčení těchto jizev v ženské pánevní oblasti je vhodné kombinovat s vaginálním mapováním. Tato metoda ženě znovu navrátí citlivost v intimní oblasti.

 

Zde si můžete přečíst článek od Denisy Říha Palečkové – Léčení jizev.

 

K masáži používám ricinový olej, který napomáhá rozpouštění zjizvené tkáně.