Něco o mě

Kdo tedy jsem?

Jmenuji se Martin Šebek, narodil jsem se a žiju v Prostějově a je mi 41 let.

Jsem tuším úplně normální chlap (někdy pochybuju já i moje okolí), ale zase – kdo definuje to, co je normální :-).

V průběhu posledních 6 let jsem kompletně změnil přístup k životu, nebo spíš musel změnit – díky událostem, spouštěčům, které mi přicházely do cesty. V průběhu těch 5 let jsem si řešil a léčil spoustu vnitřních traumat, bloků, starých vzorců, nastavení, a naštěstí jsem vždy narazil na správné lidi, kteří mi pomohli buď sami, nebo navedli na správnou cestu.

Prošel jsem si mnoho typů různých terapií, chtěl bych vypíchnout určitě kineziologii, rodinné konstelace a regresní terapii. Tyto 3 formy (od nejmírnější, po nejhlubší) mi vždy pomohly v situaci, kterou jsem aktuálně řešil.

Postupem času, opět přes doporučení správných lidí, jsem se dostal na Mužský seminář Richarda Vojíka. Tento seminář mě opět donutil změnit přístup k životu, k ženám a přiměl mě zamyslet se nad tím, co to vlastně znamená být muž.

Nakonec byl tento seminář první z řady a absolvoval jsem celou jeho Mužskou cestu a postupně jsem se sám stal asistentem a fascilitátorem na jeho kurzech. Pak už vedl jen krůček (ale trval mi více než 2 roky) ke kurzům, které vede společně s Denisou Palečkovou – kurzy masáží a práce s tělem (bodywork).

Práce s tělem – ukotvení

A právě až poté, co jsem absolvované „nedotykové“ terapie propojil s tělem na tomto kurzu (intenzivní transformační výcvik celostních smyslných masáží), byl ve mě účinek zcela zakotven a řekněme trvalý. Prožil jsem si okamžik, kdy jsem mohl buď utéct, nebo konečně přijmout sám sebe, se vším co ke mě patří, bezpodmínečně.

Tím nechci říct, že jiné terapie nefungují – každému sedí něco úplně jiného, ale mě se osobně osvědčilo tyto netělesné terapie propojit s prací s tělem, nejen si to procítit a uvědomit, ale tímto i prožít na „vlastním těle“ a tak v sobě ukotvit.

A proč tady (na síti) vlastně jsem – jak bylo už řečeno, bylo mi umožněno objevit kouzlo tohoto vědomého terapeutického doteku, který mi doslova změnil život. Osobně jsem začal s tantrou, abych si vyřešil a vyléčil vnitřní traumata a bolesti, ale objevil jsem, že pomocí masáže a práce s tělem můžu stejně tak pomáhat i ostatním, léčit vnitřní zranění a hlavně objevovat v těle masírovaných dosud nepoznané nebo potlačované potěšení, energii a radost.

Objevil jsem v sobě dar komunikovat skrze naslouchání tělu, nechat svým dotekem tělo promluvit, slyšet, co není pro lidské ucho slyšitelné.

Chcete se také spojit se svým tělem? Spojte se se mnou a já Vám povím, co jste od svého těla neslyšeli.