Aktivní přijímání masáže

Ohledně celostní smyslné masáže či rituálu umění doteku je třeba použít zcela odlišný přístup v přijímání masáže. Možná Vám to bude nejprve připadat zvláštní, divné, ale je prostě „žádoucí“ si masáž vědomě a aktivně užít a vychutnat.

U běžné sportovní masáže je obvyklé být pasivní, odpočinout si a nic nedělat – vše nechat jen na masérovi, ale abychom si o to více užili tantrické masáže, je vhodné vyvinout i svou aktivitu pro lepší prožitek.

Pro aktivní přijímání masáže jsou nejdůležitější tři body-klíče: POHYB, DECH a ZVUK.

Pohyb
Přináší energii do těla a umožňuje její lepší proudění. Je to stejné jako při sportu. I po náročném tréningu se cítíme více nabití a s větším množstvím energie než před cvičením. Tzn. je žádoucí se u masáže hýbat, kroutit, nastavovat. Představte si kočku, která cíleně nastavuje části svého těla ruce, která ji hladí, aby to pro ni bylo nejpříjemnější.

Dech
Dech nás spojuje s cítěním. Jeho prohloubení ideálně po celou dobu masáže umožňuje více cítit. Můžete si všimnout, že pokud v životě zažíváme něco nepříjemného, automaticky přestáváme dýchat. Tělo tak snižuje možnost prožívání případné bolesti. Pokud ale nebezpečí nehrozí a prožívat chceme, měli bychom dech vědomě prohloubit. Vědomá práce s dechem může dokonce umožnit vstoupení do stavů tranzu a extáze :). Existuje i dechová technika tzv. velkého tahu, což je taoistická technika celotělového energetického orgasmu (primárně pro muže), při kterém dochází k využití nastřádané (sexuální) energie a její rozšíření do každé buňky těla a mohou nastat opravdu extatické stavy vědomí.

Zvuk
Vydávání zvuků a vzdechů umožňuje rozšiřovat energii po celém těle prostřednictvím vibrací, které zvuk v našem těle vytváří. Energie vybudovaná na jednom místě se tak může rychle rozprostřít i do zbytku těla.

Použití jednoho, dvou nebo ideálně všech třech klíčů umožňuje mnohem hlubší a intenzivnější prožitek z masáže.