Vaginální mapování

 

O co se tedy vlastně jedná – nejprve pár znalých slov od zakladatelů této metody:

Vaginální mapování je dotekovou technikou, při které jemně masírujeme tkáň vaginy. Mapujeme přitom její citlivost. Žena se tak vědomě spojuje s pocity, které jsou v intimní oblasti nashromážděné. Některá místa jsou necitlivá, některá plná potěšení, jiná plná různého druhu emocí: smutek, vztek apod.

Ženské pohlaví je receptivní a má tendenci v sobě shromažďovat různé druhy prožitků, a to příjemných i bolestivých. Při běžném milování nemusejí být tyto pocity vnímány.
Pohyb, dech, zvuk i dotek… to vše jsou nástroje, které zvyšují citlivost našeho těla. Pokud jsme v sobě uzavřely bolest z minula, nedaly jí prostor se vyjádřit a z těla odejít, prožíváme pak vnitřní napětí. Podvědomě se také bráníme prohloubení intimity ve vztahu.

Láskyplná masáž tato zamrzlá místa rozpouští a uvolňuje v nich uložený emoční náboj. Výsledkem je objevení nové, často dosud nepoznané citlivosti, vnímavosti a vnitřní svobody. Tento prožitek také dodává víru v sebe samu, hluboké ukotvení ve svém středu a klid spojený s moudrostí.

 

 

Kdy vaginální mapování pomáhá?

Negativní dynamika prožitku vzniká nejen při silných traumatech, jako je například sexuální zneužití, gynekologické zákroky či obtížný porod. Někdy stačí i zdánlivě nevinná poznámka, pohled, zraňující slova ve chvílích, kdy jsou ženy otevřené a zranitelné.
Použitím vaginálního mapování znovu probouzíme citlivost jemné tkáně. Dochází tak k uvolnění prožitků, jež patří do minulosti. V případě, že byly tyto zážitky bolestivé, tak mohou způsobit jakési obrnění tkáně vaginálních stěn. Díky tomu ženy při milování často necítí dost výrazně, nebo mohou vnímat i nepříjemné pocity.

 

Proč pracovat s dotekem a tělem?

Přestože můžeme rozumět příčinám bolesti a potíží v našem životě, pouhé pochopení souvislostí ke změně nestačí. Každý prožitek, každý pocit je nejprve v těle a až následně mu dáme určitou ‚nálepku‘, označení a hledáme příčiny jeho vzniku.
Při technice vaginálního mapování jdeme přímo k paměti a moudrosti těla. Navíc ani není třeba znát, kde jaký pocit vznikl a proč. Důležité je jeho procítění a uvolnění. Je to, jako když se zbavujeme odpadu z těla.

Zdroj: Denisa Říha Palečková

 

Podívejte se na videa, kde je vše krásně popsáno 

 

A pár mých slov – vaginální mapování považuji osobně opravdu za zázračnou metodu v léčení žen, a účinky vidím po každé provedené terapii. Jak prohlásila jedna má milá klientka: „Mapování by se měli povinně učit všichni gynekologové, a ženy by byly zdravé a šťastné“. Když vidím rozdíl ve vyzařování ženy před a následně po, to je něco, kvůli čemu má tohle smysl.

S každou novou klientkou předchází vlastnímu mapování příprava v podobě rozhovoru a případně lehké terapie, aby byla připravena na vlastní práci s tělem a intimitou.

Terapie VM může probíhat i zcela v klidu, ale vždy se uvolňují nastřádané negativní emoce a energie, jejichž odbourání pomáhá ženám žít šťastnější a spokojenější život.

V případě zájmu je možno provést mapování za přítomnosti další ženy jako podpory pro Vás.

 

 

 

Anální mapování

Kromě vaginálního mapování je možné i mapování anální – obdobná technika se stejným přístupem, kde se ale mapuje tkáň análního otvoru.

Jak je zřejmé, tato technika lze narozdíl od vaginálního mapování provádět i u mužů. Tato oblast je spojená se skrytými a často nevědomými strachy, smutky, bloky a úzkostmi.

Také odblokování v této oblasti napomáhá finanční hojnosti.