Dotek a hranice – celovíkendový seminář

AKTUÁLNÍ TERMÍN – bude oznámen 🙂

Pokud vás toto téma zajímá, napište mi.

Rádi bychom vás pozvali na prožitkově sebepoznávací seminář s názvem DOTEK & HRANICE.

Nejprve se chceme podívat na to, co je to DOTEK, jak ho chápeme a jak dotekem komunikujeme a co si představit pod pojmem „vědomý dotek“. Jak se správně dotýkat při masáži či v partnerství.

Podíváme se na to, jak můžeme dotekem léčit, vést energii. Co vše může v přijímajícím probíhat, probouzet tělo, emoce, léčení.


S tím je velmi blízce související téma HRANICE. Pomocí jednoduchých a zábavných – nedotykových i dotykových cvičení se podíváme na nastavení vašich hranic. Zda je dokážete zřetelně komunikovat a vyzařovat směrem ven, a naopak zda někomu hranice i třeba nevědomě nepřekračujete.

Většina cvičení bude probíhat ve dvojicích. Vyzkoušíme si různé typy a různou kvalitu doteků, na vlastní kůži pocítíme naše hranice – „Kruh souhlasu“.

Jaké to je dotykem dávat – brát. Jak přijímat od dávajícího a jak reagovat na jeho „braní“, aby nás to nezraňovalo a netraumatizovalo… Vše si prakticky ukážeme v dotekové formě, ale je to snadno převeditelné do běžných životních situací.


Během programu se také seznámíte s velmi příjemnou uvolňovací masáží „5 elementů“ (či obdobnou). Tuto masáž vám představíme, ukážeme a následovat bude vaše vzájemná praxe. Naučíme se, jak se dotýkat jako element země, vody, vzduchu, ohně, a jak působit na masírovaného éterickou/energetickou formou…

Na závěr si řekneme něco o jizvách, jak nás ovlivňují, co způsobují, jaká je jejich emoční/pocitová stránka a jakým způsobem se dá s jizvami následně pracovat, abychom obnovili funkčnost zjizvené tkáně a uvolnili případné zablokované emoce v místě jizvy. Následně si tuto léčivou praxi vyzkoušíme ve dvojicích. Více o léčení jizev se dozvíte tady.

Seminář je určen pro všechny, kdo se chtějí seznámit s kouzlem doteku / vědomého doteku, kdo se chtějí zorientovat ve svých hranicích – dovnitř i ven, a koho zajímá práce s tělem, lidmi, dotekem, či léčení jizev po fyzické i emoční stránce.


Všechny aktivity budou popsány předem a jsou dobrovolné.


K dispozici bude společenská místnost včetně matrací a hudby, kuchyň, sociální zázemí s WC, koupelnou, sprchou, dostatek pokojů s postelemi, a mnoho metrů čtverečních venkovní plochy.


Cena za program: 2.000,- Kč

Nevratná záloha splatná při přihlášení pro rezervaci místa: 1.200,- Kč.


Cena za ubytování a stravu: 2.200,- Kč


Speciální cena v případě přihlášení v páru (manželé, partneři) = Kč 7.600,- komplet za oba účastníky.


V průběhu kurzu bude zajištěna vynikající plná penze. Začínáme páteční večeří, končíme nedělním obědem.


Ubytování v posteli na vícelůžkových pokojích.

Programem vás bude provázet Martin Šebek a Lenka Bečvářová.


Veškeré praktické informace (místo konání, věci s sebou) budou zaslány předem v informačním mailu.


Podmínky účasti na vzdělávací akci:

  • Prodávající neposkytuje ubytování ani stravu, pouze zajišťuje sounáležitost s provozovatelem areálu konání semináře.
  • Kupujícímu je rezervováno místo na kurzu/semináři po uhrazení uvedené nevratné zálohy (případně jiné individuálně smluvené ceny) na účet prodávajícího. Tato částka je splatná neprodleně při přihlášení.
  • Toto ujednání kupující respektuje vzhledem k charakteru poskytované služby, kdy je prodávající nucen předem zajistit prostory pro odpovídající počet účastníků, technický servis, stravu aj.
  • Zbytek celkové ceny je splatný před zahájením akce převodem na účet, nejpozději první den konání akce doplatkem v hotovosti.
  • Prodávající není plátce DPH.

Kompletní podmínky účasti na vzdělávacích akcích ZDE.


Pro přihlášení prosím jednoduše napište mail na: martin@bmsh.cz , anebo tady ve formuláři:

[pirate_forms]