Core Cry

Core Cry – neboli pláč z jádra

Jedná se o techniku léčení dle Eleny Tonetti.

Tato technika vychází z předpokladu, že každý z nás má v sobě základní vzorec bolesti a utrpení, což  významným způsobem určuje naše zkušenosti – nevědomá bolest, reakce na různě životní situace (spouštěče, na které si nedokážeme vysvětlit naše reakce).
Emoce (e-motion = energie v pohybu), Core cry následuje předpoklad, že prožité trauma zastavilo energii v těle, a skrz uvolnění této energie opětovně získáme zdroj své síly.
 
Metoda probíhá následovně – nejprve použiji techniky na probuzení emocí v klientovi, pak vás postupně provedu vnitřními setkáními z jednotlivými emocemi, které vás aktuálně tíží, svazují – od první, základní, a dále hlouběji a hlouběji. Pomocí doteků (přes oblečení) a cílených otázek se spojíme s bolestí, kterou následně vyjádříme (dech, pohyb, zvuk). Skrze tuto techniku jdeme do hloubky a hledáme místo, kde bolest vznikla. Dostáváme se k samotnému jádru bolesti, neřeší se příběhy kolem toho, pouze ryzí emoce, které necháme odejít z těla. 

Vše se odehrává za plného vědomí a podpory – ne utěšování. Pokud člověka jen utěšujeme, tak mu ubližujeme, protože se pak nemůže spojit se svou vlastní sílou. 

Na závěr probíhá vtiskávání záměru do těla klienta.

Skrze práci s tělem (vaginální mapování, léčení jizev, ale i masáž) se dostaneme k jádru bolesti rychleji.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte.